#10 Hudba jako zdroj

Hudbu miluji z celého srdce. Není mi dané ji tvořit, o to vděčněji ji však ve svém životě přijímám jako posluchačka. Možná je i dobře, že jí nerozumím, neztrácí pak pro mě auru naprostého zázraku.

Je pro mě dost vzácná. Většině mého osobního času vládne ticho. Nemám TV, Netflix, nepouštím si rádio ani playlisty. Vyjma cest autem. O to silnějším zážitkem pak pro mě je, se do hudby občas naplno ponořit.

Pokaždé, když se octnu na dobrém živém koncertu, začnou se dít divy. Bůh asi ví jak moc to prožívám, možná i proto byl letošní pražský Pearl Jam zrušený :))) Byl to jediný koncert tak velkého formátu, na který jsem se po letech odhodlala jít.

Kvalitní živá hudba, řinoucí se ke mně přímo ze srdcí interpretů, je všelék. Mohu být zahalena nepropustnými mraky, mohu být v té největší bolesti, mohu se bořit s čímkoliv … Ona to nejen rozpustí a odplaví, ale jako neskrotný gejzír mně povznese k nebesům.

Houpu se na na jejích vlnách a objevuji sama sebe. Otevírá mi všemožné vnitřní komnaty plné překvapivých nápadů a vizí. Dostává mě do stavu, kdy se odpovědi na moje otázky zjevují zcela samy … někdy až do stavu, kdy si otázky dokonce přestanu pokládat. A to už je co říct :)))

Živý koncert je pro mě jako plavba duševním oceánem. Krásná, divoká, opravdová a dechberoucí. Plná nových a nových poznání.

DĚKUJI,

že jsem to včera mohla zas jednou zažít.

????

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá