Úvahy, fejetony a jiná psaní

Pokud byste se chtěli podívat do mé hlavy, tak mnohé z ní najdete zde, na mém blogu. Píšu o všem nad čím přemýšlím, vážně i s nadsázkou. Budu ráda za jakoukoliv konstruktivní zpětnou vazbu. Díky!

Psaní jako životní láska i terapie

Čtení i psaní miluji odmalička. Když mi ve školním časopise vyšla moje první úvaha na téma „Láska“, tak jsem se dmula hrdostí jako nikdy předtím. Psaní vnímám také jako úžasný terapeutický nástroj. Všechny, co ho milují chci tímto pozvat do říše svých, ale zejména jejich pocitů a myšlenek.

Vyberte si z kategorie článků

S pumou v kleci

Na Sahaře je naše snění vždycky divoké, nesmírně živé a plné symboliky. Občas po návratu pokračuje i doma. Tento sen se mi zdál tři týdny poté, co jsem se vynořila z písku a tolik mi toho objasnil. Až teď chápu, co se mi to vlastně poslední měsíce odehrává v duši i těle.

Celý článek »

Konečně

Pojeďte s námi na Saharu někdy také. I vy se můžete dotknout své vlastní duše a pít z jejího bublajícího pramene tak, že se budete až zakuckávat. I vy můžete rozhrnout závoj života a pocítit jeho podstatu až do morku svých kostí. A s tímto neobyčejným kompasem, pak už nikdy nezabloudíte.

Celý článek »

Es muss sein

Dlouho, velmi dlouho jsem si myslela, že Beethovenovský imperativ ES MUSS SEIN pramení primárně zevnitř. Že ho vždycky ucítíme nejdřív my, jeho nostitelé či nositelky, a až poté, když se v něm dostatečně vědomě zabydlíme, ho začne vnímat okolí a odzrcadlí ho tím, jak k nám přistupuje. Dnes si už tak jistá nejsem. Čtěte dál, pokud vás zajímá, na co jsem v tomto tématu přišla.

Celý článek »

Projekce, mocná jsi. Projekce, lásko má!

Víte, co je to zlatá a stínová projekce? Ne? Tak si to před čtením tohoto článku raději vygooglujte, aby vás nerušila neznalost kontextu. Pro ty z vás, co máte dostatečně otevřenou mysl, klidně čtěte i bez teoretické průpravy. O to víc se pobavíte!

Celý článek »

Palindrom

O tom, jak jsem byla na promítání filmu Stopy v písku v malebném městečku Loket! Tetelím se ještě teď, když si vzpomenu, jak nádherně jsem se tam měla. Také vám vřele doporučuji se na náš film Stopy v písku někdy podívat. Je to silných sto minut opravdovosti, kterou se nakazíte i do vašeho vlastního života!

Celý článek »

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá