Pořád nemůžu psát ani spát

Citace z mé oblíbené knihy Prorok od Chalila Džibrána. Jeho texty jsou podmanivé, hluboké a nadčasové. Miluju je číst, poslouchat, ale hlavně, ŽÍT.

ale našla jsem pro vás krásný text, který dokonale vystihuje, co teď prožívám. Čtěte, vnímejte, ciťte. Hezký víkend ❤️

„Jestliže na tebe pokyne láska, následuj ji, třebaže její cesty jsou tvrdé a srázné. A ovanou-li tě její křídla, oddej se jí, třeba se můžeš zranit o meč ukrytý v jejích perutích.

A promluví-li k tobě, uvěř v ni, třebaže její hlas může rozmetat tvé sny, jako severák poplení zahradu. Neboť stejně jako tě láska činí králem, tak tě i přibije na kříž. Stejně jako ti dává růst, tak provádí i tvůj průklest.

Stejně jako vystupuje k tvému vrcholu a laská tvé nejněžnější výhonky chvějící se na slunci, tak i sestoupí k tvým kořenům a otřese jejich srůstem s půdou.

Jestliže však ve své malodušnosti budeš vyhledávat jenom poklid lásky a požitky lásky, potom lépe učiníš, přikryješ-li svoji nahotu a odejdeš z mlatu lásky do světa, v němž se nestřídají roční doby a kde se budeš smát, ale ne veškerým svým smíchem, a budeš plakat, ale ne veškerými svými slzami.

Nedomýšlej se, že můžeš lásce určovat směr, neboť láska, uzná-li tě hodným, povede tebe. Láska nemá jiného přání než naplňovat sebe samu. Leč miluješ-li a musíš již mít nějaká přání, měj tato:

Roztát a běžet jako potok zpívající noci svou píseň.

Poznat bolest z přemíry něhy.

Být poraněn vlastním pochopením lásky;

a krvácet dobrovolně a radostně.

Probouzet se za úsvitu s okřídleným srdcem

a vzdávat díky za další den lásky;

odpočívat v poledne a rozjímat o extázi lásky;

vracet se večer domů s vděčností;

a pak spát s modlitbou za milovaného v srdci a s písní chvály na rtech.“

Chalíl Džibrán

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá