Kde se učím já?

Provádění na cestě k duši i práce s tělem jsou rozmanité disciplíny. Každý člověk potřebuje pro tuto cestu něco jiného. Proto se snažím opírat o co nejširší a nejkvalitnější zdroje.

Z čeho a od koho se učím?
Odkud vyvěrá má síla a inspirace?

Dodnes na mě asi nejvíc působí antická filosofie a klasická literatura. Mám však blízko i k současným autorům. V posledních letech mě v oblasti rozjímání nad lidskou duší nejvíc upoutali:

I.D.Yalom, Julien Barnes, Joseph Campbell, Bill Plotkin, James Hillman, Thomas Moore, Stanislav Grof a Gabor Maté. Také hodně čtu o bylinách, přírodě a lidském těle. 

Absolvovala jsem půl roční výcvik o epigenetice a neurovědách a současně jsem v plném proudu průvodcovského výcviku zaměřeného na autentický leadership. 

Moje největší živé múzy

Kromě literatury a filosofie, se ponoru do lidské duše věnuji velmi intenzivně i prakticky. 
Na mé cestě mě prováděli a dodnes provází tito vyjímeční lidé.

SoulAdventure

U skupiny průvodců SoulAdventure jsem absolvovala několik hluboce transformačních putování Saharou, program Sebevědomá žena a osobní učení u Terezy Černohorské. V současnosti si zde své dovednosti zdokonaluji v programu Autentický Leadership.

Učení se s nimi položilo pevné základy pro moje lesní poutě. A naše podobné naladění vyústilo až do úzké spolupráce hned v několika oblastech.

Byla jsem blízce u toho, když se připravovalo natáčení dechberoucího filmu Stopy v písku. Nádherné svědectví o odvaze poznávat lidskou duši, které musíte vidět.

V březnu 2023 se společně s Michalem Ďurkove vydáváme na Soul Quest do saharské pouště, kde budeme provázet svoji první skupinu poutníků na cestě za jejich poznáním. 

 

Univerzita Hvězdy

Univerzita Hvězdy mě provedla mým nejhorším obdobím temna, které jsem poprvé v životě musela odkroutit za střízliva. Po protialkoholní léčbě mi terapie zde ohromě pomohla znovu postavit můj rozbitý život na stabilní nohy, napravit pošramocené vztahy a znovu získat důvěru v to, že mě v budoucnosti čeká ještě mnoho radostí a úspěchů.

Dodnes se zde učím mnoho o alternativních způsobech uzdravování lidského těla i duše a sama pro léčení svých neduhů neznám lepšího místa. 

Branické sanatorium
Moniky Plocové

Branické sanatorium Moniky Plocové mi zachránilo život. Nastoupila jsem do léčby v jednom ze svých nejhorších životních a zdravotních nadirů. Naučila jsem se zde konečně naplno přijmout fakt, že moje duše i tělo jsou v naprostých troskách a můžu to všechno zase spravit jenom já. A na to, abych to spravit dokázala, budu potřebovat abstinovat. Abstinenci dodnes vnímám jako prostředek, nikoli cíl pro své bytí. A byť v ní nejsem 100 procentně striktní, držím se jí jako velmi dobré přítelkyně.

Nora Vlášková

Nora Vlášková byla prvním člověkem, se kterým jsem se odvážila vypravit do svého nitra. A pevně mě držela, abych tento vstup do hlubin vůbec ustála. Naučila mě se z problémů nehroutit, ale naopak, pořádně se do nich opřít a řešit je.

Odkázala mě také na rozsáhlou špičkovou literaturu, z níž se dodnes inspiruji při své práci i v osobním životě. Je to jedna z nejmoudřejších žen jaké osobně znám a nesmírně ráda na naše sezení vzpomínám.

Rodina, přátelé a klienti

Rodina, přátelé, kolegové a klienti jsou nedílnou součástí mého životního učení. Člověk je sociální bytostí a ve vztazích se mu zdrcadlí jeho vlastní vnitřní svět. Pokud nás někdo něčím do běla irituje, pravděpodobně to bude nějaká naše potlačená nebo stínová vlastnost. A naopak, pokud někoho zbožňujeme, je to naše zlatá projekce a ukazuje nám naše, zatím, nerozvinuté kvality.

Vztahové míchání sil a energií je magickým koktejlem pro rozvoj každé duše. Někdy mám pocit, že duše si v daný okamžik dokáže přitáhnout přesně takového člověka, jakého na svoje vzkvétání právě potřebuje. A byť se to u některých náročných vztahů může zdát absurdní, každý vztah nás někam posune a něco nás naučí.

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá