#12 Áres

S e r i á l o ř e c k é m y t o l o g i i

Afrodita, byla sice manželkou Héfaistovou, ale jak jste určitě pochopili ze včerejšího textu, nebyla mu zrovna nejvěrnější. Zahýbala mu prakticky s každým, ale vypadá to, že Áres byl opravdu láskou jejího života. S bohem zuřivé války a krvavého bitevního běsnění, měla hned PĚT dětí. Jen pro srovnání, s Héfaistem neměla žádné a s ostatními milenci měla tak jedno až dvě. S Héfaistem tedy tvoří partnerský archetyp hodného pracovitého muže a nevděčné nevěrné ženy. S Áreem pak základ pro všechny ‘OSUDOVÉ’ milenecké vztahy, které nám některým občas umí pekelně zkomplikovat život.

Dále je tento vztahový archetyp možné vidět u všech úžasných žen, jež se tahají s tzv. ‚bad boys‘. Když vás, hodné muže, do běla vytáčí, že dámy furt chtějí jen ‘PARCHANTY’, tak žijete Hefaistův syndrom, který je starý jako lidstvo samo.

Áreova vnitřní ohyzdnost, dravost a bojovnost se dobře vyvažují s Afroditinou něhou, laskavostí a nedozírnou krásou. Také vše, co Áres zabije, a je toho mnoho, Afrodita na zemi dorovná tím, že požehná plodnosti. I proto si celá spojenecká armáda kdysi honila u fotky Marlene Dietrich – je to přesně tento typ dynamiky – Venuše, jež konejší rozervaná srdce zabijáků. A svojí dechberoucí sexualitou jim dává příslib nového života.

Afrodita a Áres se však nepřitahují jen milenecky. Umí společně dobře fungovat i lidsky. Dobrým příkladem je milující otec, jež by pro svoje dcery vybojoval vše na světě a neštítil by se jít ani přes mrtvoly, aby je ochránil. Anebo můj otec, který se cítí výtečně vždy, když je alespoň s jednou z nás v rázné jiskřivé konfrontaci. A nejlépe, když se hádáme všichni čtyři dohromady. Kovalčíkovský folklor, který jsem jako dítě jen těžce snášela, ale dneska si ho až podezřele užívám.

Byť někdy, když Áres opantá i mě, zabila bych je všechny a ideálně hned! Jeho běsnící chuť útočit a ničit se však nemusí projevovat jen navenek. Když sami sebe srážíme a neřízeně nasloucháme hlasu našeho vnitřního hyper-kritika, jež nepřináší řešení, jen pouhopouhé VŠEHOPRZNĚNÍ, tak to je taky Áres.

S tímto souvisí ještě jeden důležitý vykřičník pro lidi, jež nesou energii tohoto boha. Často, společně s ní oplývají i energií Atény a Dia. Aténa a Zeus jsou oba velmi mocní olympští bohové, ale zatímco Áres chce primárně konflikt, oni chtějí vítězství. A nejen že ho chtějí, ale kam přijdou, tam jej dosáhnou.

Mnoho silných lidí s ostrými lokty a rozpínavými egy má v sobě všechny tyto válečno-mocenské archetypy a může pro ně být těžké rozeznat, který je zrovna ovládá. Pochopit, co vlastně chtějí a proč. Já osobně, právě toto vnímám jako jeden z životních úkolů každého vůdce či leadera. Kdybychom se v sobě uměli lépe orientovat a dle toho jednat, svět by asi vypadal významně jinak.

Sportovní střelbě zdar!

☠️
❤️

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá