#17 Amor

S e r i á l o ř e c k é m y t o l o g i i

Zase mě naplnily city. Až po okraj. Všechno je krásné. I to, co většinou krásné není. Můj vnitřní stroj na kreativitu a plány maká na pět set procent. Za jeden jediný den dokážu mentálně prožít klidně i dlouhá léta svého dalšího života.

A kdyby jen svého! Zatahuju do těchto megalomanských představ celé bližší okolí. Vzdálenější okolí je asi jen otázkou času. Nelekejte se proto, když vás znenadání popadnou nějaké myšlenky či pocity se mnou spojené. Mé srdce se proměňuje na mocný vysílač.

Jak tohleto vzniká?

U každého tvůrčího člověka je to stav poměrně běžný, jen jeho míra a naše schopnost jej ovládat či nějak efektivně využít, umí až nepříjemně divoce kolísat.

Z hlediska archetypů a mytologie za tím částečně stojí Eros, leader všech erotů. Neodolatelně nás přitahuje k člověku nebo realizaci nějakého projektu. K nápadu, myšlence nebo snu. K čemukoliv, čemu pak v plném odevzdání dáváme až obsesivní pozornost.

U mě se teď sešlo mnohé dohromady. Amor zachvátil mou duši hned na několika úrovních, jež se teď mezi sebou nikoli sčítají, ale spíš houževnatě násobí a já zase chci VŠECHNO.

Novinkou je, že to nechci HNED, jak bývalo u mě doposud zvykem. Poměrně chladnokrevně vnímám, že se to musí nafázovat, jinak to není proveditelné. Roky dřiny a odříkání … asi jsem se fakt vnitřně posunula :))))

Už ani ten nejomamnější ze všech nápojů mě nepřesvědčí o tom, že to, co po jeho vypití vidím, není iluze. Nejsladší ze všech iluzí, ale pořád jen iluze.

Hezky se na ní surfuje, nabíjí mě nekonečnem energie a moc si ji užívám. Ale nenechávám se jí ovládat. Zatím.

Jedna z mých oblíbených teorií říká, že všechno je iluze. Je to ohromně osvobozující, ale zároveň to na člověka klade značnou odpovědnost, které iluze si do života vpustí a jak moc se jimi nechá ovlivňovat.

Co vy a vaše láska k světu? Vaše iluze a motory na cestě k sebepoznání?

Jak to zvládáte, když vás zasáhne amorův šíp přímo do srdce?

Nezapomínejte, že k tomu malému drzému ostřelovači můžete kdykoliv přijít a ten luk i šípy mu normálně VZÍT. Je to jen a jen na vás.

Nádherně to vystihuje obraz, který namaloval Anthonie Blocklandt van Montfoort, jež visí ve Schwarzenberském paláci. Když vám bude z lásky či zamilovanosti ouzko, doporučuji strávit s jeho přísnou Venuší čtvrt až půl hodinky. Je ODZBROJUJÍCÍ ve všech smyslech tohoto slova.

(NE)MOC z lásky se také velmi dobře „uzdravuje“ na Sahaře. Již za měsíc vyrážíme do konejšivých, ale také velmi podnětných pouštních dun. Pojeďte s námi zkoumat, jaké iluze ovládají vaše nitro. Jak s nimi umíte nakládat a odkrývat skrze ně své opravdovější a autentičtější Já.

bit.ly/3XtXEKU

Myslím na vás ❤️‍????

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá