Když se „to“ potká

Minulý týden je pro mě neuvěřitelný. Tak plný, tak radostný, tak magický. Pořád se považuji za racionálního člověka, který se i u své práce i v životě opírá spíš o vědu a fakta. Ale ze symboliky, co se na mě teď valí, mi běhá mráz po zádech.

Ve STŘEDU ráno mi zavolal Martin Černohorský, zda bych jela s Michal Ďurkove provádět saharský Soul Quest v březnu 2023. Překvapilo mě to? Ano i Ne. Ano na vědomé úrovni, ale ten tichý radostný klid, jež se ve mně rozprostřel poté, co jsem se rozhodla souhlasit, byl zvláštní. Jako by moje duše už věděla, že tam jedu a vůbec překvapená nebyla!

Ve ČTVRTEK jsem poprvé v životě v malé skupině předčítala svoji povídku. Na její vytvoření jsem místo celého dne, měla pouhé dvě noční hodiny, protože jsem se dlouze zabývala právě rozhodováním o tom, zda pojedu či nepojedu na onu bájnou Saharu.

S fikcí to navíc u mě opravdu není tak růžové jako s blogem. ZATÍM. Styděla jsem se u toho čtení? Ano i Ne. Byť to byl text tuze nedokonalý, neochvějně jsem věděla, že jsem tam správně.

Zase jsem cítila až strašidelný klid. A to přesto, že FAKT nezbožňuji být živě exponovaná v situacích, kde musím ukazovat svoje slabosti. Všichni byli nadšení z tempa, atmosféry, spádu i námětu, ale byla i tvrdá kritika. Kritika, která mě normálně dost bolí a drásá, mnou najednou protékala jako živá voda a zurčela veselou písničku o tom jak to příště spolu uděláme jinak a lépe. Koukala jsem jako blázen a málem jsem se tam rozplakala dojetím.

VČERA jsem byla na lesní pouti se skvělým člověkem, kterého znám PRÁVĚ ze svého úplně prvního putování Saharou. Tématem byla ZÁVISLOST, její pochopení, přijetí a to jak nás může v každodennosti tato potvora obohatit.

Co myslíte, jaké bylo hlavní téma mé první Sahary, na kterou jsem se před sedmi lety vydala? Ano, byla to těžká závislost na alkoholu, která mi tehdy doslova decimovala život.

Včerejšek byl jedním z mých nejhezčích průvodcovských zážitků. Dostali jsme se mnohem hlouběji, než zpravidla jeden den putování umožňuje. Pojmenovali a našli jsme toho tolik, že by to vydalo na knížku. Zírala jsem a ještě furt to nechápu.

Zároveň byl včera, pro mě, velmi významný státní svátek. Kolem 28. října se točila podstatná část mojí bakalářky. Pochybovala jsem, když jsem ji před patnácti lety psala? Ano i Ne. Vzala jsem si tehdy na sebe příliš velké sousto, ale zvládla jsem to na jedničku. A dodneška je to jeden z mých nejlepších textů.

U té bakalářky jsem se poprvé v životě pořádně dotkla své touhy hledat odpovědi MNOHEM DÁL, než je běžné. Nejen ve francouzských archivech, ale i daleko za ohradou mainstreamového diskurzu. Hledala jsem tehdy urputně i v duchovní sféře. Bylo mi jasné, že když se nebudu fest modlit, nemám šanci ten termín stihnout :)))

Modlitby zabraly a poprvé mě téměř měsíc budily i uspávaly múzy. Vedly mě za ruku u každé věty. Poprvé moje mysl tak dlouze a intenzivně spolupracovala s mým srdcem i tělem. A poprvé mi jako blesk z jasného nebe někdo JEN TAK nabídl důležitou pomoc s typografií, bez které bych to mohla rovnou zabalit.

Na ten vír tvoření nikdy nezapomenu. Je tak živý, že to vlastně muselo být včera! Ne, včera jsem byla v lese na pouti a předevčírem jsem četla tu povídku a ve středu ke mně přišla Sahara. Hm, dobrá, bylo to asi opravdu před lety. Ale necítím to tak. Lineární čas je iluze, to se už dneska ví. Děkuji, že už i já to vím.

Jako by se v tomto týdnu pro mě uzavřel důležitý kruh. A já mohu vstoupit do další vrstvy sebe sama.

Děkuji, Živote ????

Tak. A teď se buď rozbrečím nebo sednu do auta a pojedu do Krkonoš obejmout Tereza Černohorská. Ona stojí na začátku významné části toho, co se teď ve mě odehrává. S její hůlkou provádím. U ní jsem byla “plakat”, když jsem odcházela z IT byznysu a nevěděla kam dál. Ona do Čech přivedla Saharu a otevřela mé brány k duševní práci v divoké přírodě.

I s ní často v duchu rozmlouvám o svých nápadech, otázkách, ale i strastech a pochybnostech. A dostávám pak právě ony, často úžasně vtipné, odpovědi zpoza ohrady mainstreamového diskurzu.

Nikdy nepřestávejte hledat, nikdy se nepřestávejte ptát!

Posílám pohlazení vašim duším.

????

Víc o saharském putování najdete zde:

https://souladventure.cz/…/puto…/soul-quest-brezen-2023/

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá