Celibát a cudnost

Jaro je tady. Je mým nejmilovanějším ročním obdobím. Všechno se probouzí a kvete. Kromě toho, že je to náročné období pro alergiky, je také plné zkoušek i pro ty, co žijí bez kumulování svojí sexuální energie s někým jiným. Buď se tak rozhodli nebo jim to takto život přináší. 

Život v celibátu neboli pro ženy – cudný život – má mnoho výhod i nevýhod. Ostatně jako každý jiný způsob bytí. 

Výhodou můžou být ohromné přebytky sexuální energie, která je ve své podstatě energií životní a je tedy transformovatelná do čehokoliv, na co si jen pomyslíme. 

Zpravidla se této energii nejvíc líbí, když je proměněna v něco tvůrčího. Nemusí to hned být velké dílo. Hodně tvůrčí je i složitá logistika a péče kolem rozvětvené rodiny či malých dětí. A i proto mohou mít maminky nižší libido. Životodární energie ze sebe totiž už vydaly absolutní maximum a další horu potřebují na to, aby jejich živá díla vzkvétala a prosperovala.

Kdo nemá rodinu, je výtečný například sport. Vždy si u těchto úvah vzpomenu na Denira v Zuřivém býkovi, jak statečně nesl, že před zápasem nemůže spát se svojí milou, ah! Doteď mě to dojímá. 

Tyto energetické přebytky samozřejmě mohou mít i lidé, co sexuální energii s někým kumulují. Nakumulují jí milováním tolik, až jí mají nekonečno. Byla jsem v takovém páru a znám takové páry – je pro mě cenné to zažívat i jenom pozorovat. Ale i samotáři mohou umět se svojí sexuální, neboli životní energií dělat divy. Chce to jen odvahu, trpělivost a pokoru.

Co bych však dneska chtěla popsat nejvíc? 

Jak celibát a cudnost zvládat bez toho, aby se z nich člověk pomát? Nebo naopak bez toho, aby v nich podlehl pýše či morální nadřazenosti z toho jak skvěle mu to jde – zatímco se zbytek světa slepě oddává kultu sexuality, která dnes na nás vyskočí už i z tuňákové konzervy. 

Nejdříve bych ráda posvítila na iluze, které sebou celibát či cudnost často nesou. 

• Pohrdání 

Je zde podobné jako pohrdání majetkem. Na to, abychom se něčeho velkoryse vzdali, to nejdřív musíme ve velké hojnosti mít. To znamená, že když se vzdávám sexuálního života po tom, co jsem skoro žádný nezažil(a), je to oběť, ale je jiná, než když odcházím někde kolem vrcholu. Není to ani lepší ani horší, je to jiné. A je dobré se zamyslet proč a za jakých okolností jsem vlastně fabriku na slast opustil(a).

Úzce s tím souvisí další trik, který na nás může sexualita zkoušet. Tím je:  

• Sycení se možnostmi

Pro ty, co odešli, aniž by museli, protože mají mnoho možností, je to oblíbený uklidňovák. Celibát nebo cudnost sice pro ně nejsou snadné, protože lákadla jsou všude – furt se něco nabízí. Ale v podstatě je jednoduché jim odolávat právě z téhož důvodu — “Můžu to ukončit, kdykoliv budu chtít a pak budu na roztrhání!”. Toto je často spojené s trikem zvyšování svojí hodnoty skrze sexuální nedostupnost. V podstatě je to druhá strana mince velmi otevřené sexuality.

S oběmi fenomény souvisí mocná tělesná

• Biochemie 

Je dobré nezapomínat na to, co jíme, kdy jíme a kolik toho jíme. Zda cvičíme a jak cvičíme, chodíme nebo nechodíme na masáže, do přírody, atd. atp. To všechno může intenzivně přispívat k pocitu pohody nebo naopak velké nepohody v našem asexuálním životě. Je to individuální, ale například dopaminové typy lidí spolehlivě vykastruje vysazení červeného masa z jídelníčku. Takže pokud “manželky zlobí” a nechtěj vám dát, míň steaků uleví nejen naší planetě, ale i vašemu chtivému tělu.

Každý, kdo si rád přihne určitě také zná až úzkostní ranní post-intoxikační nadrženost. A nemusím asi vysvětlovat, že když přestanete pít, přestane i tohle. Navíc celý váš systém bude citově i energeticky stabilnější.

Naopak, pokud si moje tělo na sex a blízkost už ani jen náznakem nevzpomene, je dobré krotit hrdost a zkusit se podívat proč tomu tak vlastně je.

Další častou iluzí v této oblasti je pocit, který by šlo shrnout do věty:

• Už jsem to zapomněl(a)

Čím déle cudnost nebo celibát trvá, tím strašnější se může zdát představa, že jednoho dne skončí a my se zase budeme muset odhalit v našem studu a zranitelnosti. Na jednu stranu zde funguje princip kola – čili NE, nezapomeneme na něm jezdit ani po dlouhých letech. Na druhou stranu se může klidně stát, že sex po tak dlouhé pauze bude jiný než si ho pamatujeme. A hlavně úplně jiný než si ho v té pauze představujeme.

Tato naše představivost nás může dohnat až do silného

• Zmatení citů,

do kterého pak padáme při každé reálné možnosti sex mít. Tělo se zalarmuje. Po dlouhé době na něj někdo napřimuje pozornost, která když je ještě navíc láskyplná a oboustranná, hned je to základ pro slušnou explozi nebo implozi. Je dobré tohle silné zkreslování reality brát v potaz. Vystřízlivění po prvním přiblížení pak bývá méně bolestivé. 

Milci literatury to důvěrně znají. Zejména z dob, kdy ještě nebylo vše kolem sexuality tak přístupné. Z dob, kdy muži omdlévali při pohledu na ženský kotník a šíleli, když mohli se svou vytouženou láskou strávit 5 minut osamotě. Přesně toto se děje po dlouhých tělesných a citových odmlkách dokonce i sexuálním žralokům a žraločicím, byť kdysi možná vládli celému moři milování.

A je to v pořádku. Jen je dobré uznat jak mazaně TOUHA zakřivuje náš zrak i jiné smysly. U žen v ovulaci bych celkový dojem z předmětu jejich zájmu ještě podělila alespoň deseti a celý proces přibližování zpomalila, co jen to půjde. Opravdu, není kam spěchat.  

Zároveň je však tato vysoká citlivost NÁDHERNÁ! Když má člověk někoho blízko pořád, jen stěží toto všechno může vnímat, protože jeho receptory operují úplně JINAK. 

Užívejte si svoje cudné a celibátní časy – žijeme ve vlídné době, kdy se bez sexu dá nejenom hezky být, ale lze si z takového období i mnoho odnést. Třeba jak točit to obrovské množství energie sám nebo sama se sebou. Eventuelně, kde ji načerpat, když schází. 

Například u mě na energetické masáži nebo na lesní pouti 🙂

Já jsem se v tomto ohledu ohromně posunula minulé léto na Janovické louce v Krkonoších. Byl to víkend na téma Intimita a sexualita v programu Sebevědomá žena.

SoulAdventure dělá i magický párový retreat na téma Láska, sex a duše – čili pokud chcete zkoumat vztahovou energii, neznám lepší místo, kde by se do ní dalo jasněji a bezpečněji dívat. 

Božský sex a božský život vám všem přeji!

Úzce to spolu souvisí

????

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá