#15 Demeter

S e r i á l o ř e c k é m y t o l o g i i

Demeter je bohyní mateřství, zázraku plození a hojnosti. Není však aktivní jen v ženách, jež dravě pečují o své ratolesti, ale ve všech lidech, skrze které se něco krásného a silného rodí. TAJEMNÉ LŮNO této bohyně nám přináší významné a důležité dary do našich životů.

Je to archetyp matky, která svému dítěti, firmě, projektu nebo dílu zasvěcuje život a bojuje za něj jako lvice. Říká se, že byla MOC krásná a hodně tím dráždila své bratry, Dia i Poseidona. Byly z toho furt nějaké problémy. Ale na Olympu jsou problémy a dramata nejoblíbenější kratochvílí. Takže vy, co mě čtete, nic nového.

S přílišnou krásou a přílišnými požadavky kolem dětí, však souvisí právě i její ‘složitější’ část. Čtěte dál.

‼️

Odvrácenou stranou hojnosti je přebytek. Odvrácenou stranou mateřství je neschopnost vnímat jakoukoliv jinou realitu, než je ta moje. Ta moje je OPRÁVNĚNÁ, protože já sloužím dětem, dílu, firmě … a všechny kolem budu JEBAT tak dlouho, dokud to nepochopí. Odtud se v našem jazyce vzalo i slovo CÉRES, kterým tuto bohyni pojmenovali Římané.

Možná si vzpomínáte na její dcerku, Persefonu. Aby ji Demeter dostala z Hadových spárů v hrůzném podsvětí, intervenovala u Dia poměrně drsným tahem, kdy na Zemi seslala dlouhatánský hladomor.

„Nedáš dceru? Nedám úrodu. NAZDAR!”

Také občas ráda vydírám, byť se to snažím nedělat, ale někdy je to tak lákavé …

Demeter ve mě řádí i co se týče PŘEBYTKU. Vnímám v sobě celoživotně takovou přemíru energie, že často nevím co s ní. Také jsem byla již mnohokrát odmítnuta muži s argumenty typu: “Jseš až moc chytrá, moc vyjímečná, moc sexuálně přitažlivá, moc nezávislá, moc komplikovaná … MOC, MOC, MOC!” Těžko mi z toho někdy bývá, ale nezoufám si.

Naopak, inspirovalo mě to k rozpracování teorie o MÝTU JEDNODUCHÉ ŽENY, o které ještě zcela jistě uslyšíte. A nedivila bych se, kdyby to byla přesně tato teorie, co mi nakonec přinese neurvalou slávu.

????

Včera jsem poprvé v životě dostala pracovní nabídku snů i PROTO, že jsem MOC. Možná ne jen proto – výjimečně jsem se MOC nevyptávala, proč právě JÁ. Ale tak trochu tuším, že je to také proto.

Buďte sami sebou, ať už jste MOC nebo MÁLO. Ať už jste lvicemi, sovami, divochy, mudrci, rajdami, světicemi, vším nebo ničím.

Opravdovost je VŽDY KRÁSNÁ.

A upřímnost je VŽDY SEXY!

????

Více z toho jak se SoulAdventure pracujeme s duševní jedinečností a hloubkou, můžete ZAŽÍT na sérii promítání našeho saharského filmu Stopy v písku.

Těšíme se na vás!

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá