Manuální lymfatická masáž

Lymfatický systém je úzce propojen s naším krevním oběhem. Má silný vliv na náš metabolismus a imunitní systém. Tělo se skrze něj čistí a odvádí přebytečné toxiny.

Aktivujte svůj lymfatický systém, zlepšíte tak své zdraví a vitalitu.

Lymfatický systém je úzce propojen s naším krevním oběhem. Má silný vliv na náš metabolismus a imunitní systém. Tělo se skrze něj čistí a odvádí přebytečné toxiny. Když se náš lymfatický systém dostane do nerovnováhy, začnou se v organismu hromadit škodliviny, co může vést k nežádoucím projevům.

Projevy poruchy lymfatického systému

●   Celulitida

●   Zhoršení imunity

●   Zduřelé mízní uzliny

●   Otoky končetin, břicha, krku a obličeje

●   Únava, malátnost a pocit napětí v těle

●   Zhoršení krevního oběhu, nedokrvování periferií

Ruční masáž pro aktivaci lymfatického systému

Ruční lymfatická masáž může všechny tyto projevy zmírnit a mízní systém nastartovat tak, aby začal fungovat správně. Je vhodné ji spojit s fytoterapií a odlehčenou stravou, se kterými vám také moc ráda poradím. 

Lymfoterapie je také velmi vhodná po úrazech a operacích, protože až zázračně urychluje hojení. V tomto případě je nutná i vyšší intenzita terapií. A to alespoň třikrát týdně. Když otoky ustoupí, může se frekvence snížit. 

U mírnějších potíží nebo pokud se jedná o očistu či prevenci, je vhodné absolvovat kúru 5-6 terapií a pravidelně ji opakovat, například na jaře a na podzim.