Východy slunce

???? saharský týdeník, číslo čtvrté ????

Jedním z nejkrásnějších saharských prožitků jsou bezesporu východy slunce. Nemám z nich pražádné fotky, protože je to pro mě vždy tichý a intimní čas, který trávím sama se sebou v němém úžasu nad nádherou a silou přírody.

Když jsem ale posledně zažívala východ slunce na Brači, mocně byla již Sahara zastoupena v mých pocitech i myšlenkách. Těsně předtím, než jsme před dvěma lety se SoulAdventure vyrazili do pouště točit dechberoucí film Stopy v písku, také jsem byla na Brači sbírat olivy. A také jsem u této krásné meditativní práce na vše, co nás v poušti čeká, hojně myslela. Jako by ty dvě věci v mém nitru nějak spolu souvisely, hmmm. Toto ještě budu potřebovat zkoumat.

Stejné slunce vidíme všude, kde se na jeho vyhoupnutí nad obzor rozhodneme podívat. Je to pořád ten samý Apollónův zlatý vůz, jež nás pak provází celým dnem, aby se posléze vystřídal s temnou nocí.

A přesto jsou místa, kde mají východy slunce svoji specifickou magii. Možná i díky tomu, že tam není signál, nemáme tam mobil a nemůžeme tu nedozírnou krásu s nikým sdílet. Je jen a jen naše. Můžeme se jí slastně odevzdat a naplno ji prožít.

Stejně tak jako můžeme naplno a hluboce prožít každičký dotyk naší duše, který je na Sahaře vždy cítit významně víc, než kdekoliv jinde.

Nezapomínejte se dotykům své duše pravidelně otevírat i doma. Pořád, kdykoliv a kdekoliv to jen jde. Je to nesmírně inspirativní múza a nevyčerpatelný pramen poznání.

Moc vám přeji, aby se vaše duše vyhoupla nad obzor každý den, přesně jako odzbrojující a životodárné slunce. Nebo aby vás navštěvovala alespoň po nocích, kdy jí v tom vaše bdělost nemůže bránit.

????

7.12. Budeme v MAITREA promítat film Stopy v písku pro úzkou skupinu lidí. Po filmu chceme sdílet v kruhu a srdečně přivítat Michal Ďurkove který se před pár dny z pouště vrátil a saharská záře je z něj sálá i přes telefon. Opravdu, včera jsem se jí skoro hodinu nemohla nabažit.

Pár míst do našeho kruhu je ještě volných. Pokud chcete přijít, napište mi zprávu na 776 263 360.

Hřejivé paprsky a jemné pohlazení písku do vašich dnů.

????
https://stopyvpisku.cz
https://souladventure.cz/zazij/putovani-saharou/

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá